physiotherapy-595529_640 (1)

Orbitrek

Orbitrek to urządzenie treningowe przeznaczone do wykonywania tzw. aerobiku, czyli treningu tlenowego, który ma na celu spalanie tłuszczu. Inne nazwy orbitreka to crosstrainer albo ternażer epileptyczny. Jest bardzo dobrze zbudowanym przyrządem, ponieważ angażuje górne i dolne partie ciała, dzięki czemu rozwój jest równomierny.

Ćwiczenie na orbitreku
Wykonując trening aerobowy na orbitreku używa się rąk i nóg do poruszania uchwytów i pedałów maszyny. Ruchy wykonywane na tym przyrządzie przypominają wchodzenie po schodach lub wspinanie się. Dodatkowo przebieg w tym urządzeniu jest skonstruowany eliptycznie. Sprawia to, że stawy nie są obciążone, a powtarzalność ćwiczeń daje ekonomiczność. Oznacza to, że mięśnie  mniej się męczą, ale zużywają tyle samo energii. Dzięki temu ciało jest mniej obciążone, ale jednocześnie wyrzeźbione. Spalanie tkanki tłuszczowej wykorzystując orbitrek jest o wiele szybsze niż podczas treningu na bieżni albo rowerku, jest też bardziej bezpieczne i przyjazne dla stawów, ponieważ nogi ciągle spoczywają na podstawie przyrządu i nie odrywają się od niej. Ten rodzaj treningu połączony z rozsądną i zdrową dietą na pewno przyczyni się do wysmuklenia ciała i pozbycia się niechcianych kilogramów. Podstawą odchudzania jest jednak nie typ ćwiczeń, a systematyczność i cierpliwość – efekty nie pojawią się po pierwszym tygodniu, dlatego trzeba włożyć w swoją przemianę dużo pracy.
Chcąc uzyskać dobre i widoczne efekty ćwiczeń na orbitreku powinno się wykonywać regularny trening przynajmniej 3 razy w tygodniu, pamiętając o jednym dniu w tygodniu na całkowity odpoczynek. Trening, aby przynieść pożądane skutki, musi trwać co najmniej pół godzin, maksymalnie godzinę. Na zakończenie koniecznie należy poświęcić kilka minut na rozciąganie, które rozluźni całe ciało i przyczyni się do wysmuklenia sylwetki.

Kupno własnego orbitreka
Orbitrek to urządzenie, które znaleźć można na każdej siłowni. Przydaje się do zrobienia dobrej rozgrzewki przed treningiem siłowym albo na zakończenie – jako trening aerobowy. Często osoby, które poćwiczyły w jakimś klubie na orbitreku decydują się na zakup własnego sprzętu. Jest on bardzo wygodny, bo nie zabiera dużo miejsca, a ćwiczenia można wykonywać o dowolnej porze dodatkowo oglądając film czy serial.
Jeśli w mieszkaniu albo domu jest dużo wolnej przestrzeni nie trzeba się ograniczać i wybrać sprzęt jaki nam odpowiada. Jeśli chodzi o cenę, niektóre z modeli są naprawdę tanie, jednak nie zawsze warto kupować najtańsze urządzenie. Po pierwsze jego jakość na pewno będzie gorsza i może szybciej się zepsuć, po drugie markowy orbitrek jest gwarancją bezpieczeństwa dla naszego ciała.

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>